0212 999 30 73 info@dkayyapi.com
Dış Cephe Kaplama Sistemleri Uygulamaları

Dış Cephe Kaplama Sistemleri Uygulamaları

Dekoratif Söve

Söve, tüm dekoratif yapı dekorasyon elemanlarına (döşeme pervazları, denizlik profili, köşe profili, kolon, kolon, başa çıkma, payanda, kilit taşı vb.) Verilen genel bir isim olarak bilinir.

 

Dış cephe kaplamada inşaat amaçlı kullanılan sünger üzerine özel kimyasal bileşenlerle silis kumu karıştırılarak, dış cephe kaplama ürünleri dekorasyon ve yalıtım amaçlı harç kaplama makinesi ile uygulanır. Söve nedir? Soru kısaca pencere ve kapı kenarlarına uygulanan dekoratif profillere verilen isimdir.

 

Dış Cephe Söve, işinizin estetik görünümünü de arttırdığı için yapınızın değerine değer katacaktır. Dekoratif söve, binalarınıza estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ses ve ısı gibi dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir yalıtım malzemesidir. İsopiyer tarafından üretilen Söve Pencere çevresinde pervaz altı veya mermer altında pervaz uygulamaları yapılabileceği gibi pervazların üst kısmına da taç uygulamaları yapılabilir.

Dış cephe söve tasarımı, söve imalatı ve söve montajı firmamız Varna Yapı tarafından yapılmaktadır. Dekorasyon ve detaylandırmada kullanılan kapı ve pencere söveleri farklı model ve ölçülerde üretilebilmektedir. Dekoratif Söve, binalara estetik bir görünüm kazandırır.

 

Dış cephelerde söve uygulanırken yağmurla kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanılırken sövelerin zamanla kirlenmesi önlenir. Söveler, kilit taşları, kronlar, döşeme pervazları, kolonlar yapıların dış cephelerinde farklı yerlerde dekoratif eleman olarak kullanılmaktadır. Söve uygulaması iyi yapılırsa bina ömrüne eşdeğer bir ömre sahiptir.